ruletasystemy.com
Ako vyhrať v rulete - návody, systémy, stratégie Systémy rulety

Najpopulárnejšie herné stratégie

Čo sú to herné systémy a ako sa používajú?

Herné systémy a stratégie vznikali už od začiatku existencie hrania hazardných hier. Hráči začali hľadať medzierky či slabiny jednotlivých hier a verili, že existuje spôsob ako poraziť kasíno. A pritom bolo jedno či sa jednalo o výherné automaty, kartové hry, alebo obľúbenú ruletu.

Stratégie hrania automatov

Mnoho hráčov verí že pri hraní výherných automatov existuje spôsob ako vyhrávať výberom toho pravého automatu v herni, resp. pomocou správneho načasovania hrania. Prvá otázka, ktorú mnohí hráči dávajú hneď pri vstupe do herne je: „Ako to ide? Kde ste hrali a ktorý automat dnes dával najviac? Ktorý vám dnes nepustil žiadnu výhru?“ Takíto hráči buď hrávajú takzvané horúce automaty – tie ktoré práve rozdávajú pekné výhry, alebo tie chladné. Chladné automaty sú tie, na ktorých sa hralo, no hráči na nich v posledné hodiny nič nevyhrali. Automat žiadnu väčšiu výhru nepustil. Niektorí hráči dávajú prednosť automatom rovno pri vstupe do herne, iný zase strojom stojacim niekde v zadnom tmavom kúte. Už toto správanie môžeme považovať za určitú stratégiu hrania, ktorá sa ale nedá výjadriť matematicky. Je to čisto subjektívne správanie na základe pocitov.

Počítanie kariet v blackjacku

Existujú však aj také hazardné hry, pri ktorých je možné vhodným spôsobom hrania potlačiť výhodu kasína na minimum, alebo ju dokonca získať na stranu hráča. Takouto hrou je dozaista kartová hra blackjack. Ak ste sledovali niektoré filmy o hráčoch blackjacku, ktorým sa pred očami mihali karty a matematické vzorce, a myslíte si že by ste to nezvládli, asi vás sklameme. Alebo skôr potešíme? Počítanie kariet pri blackjacku je omnoho jednoduchšie ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. A aj preto je blackjack tak obľúbenou kartovou hrou v kasínach po celom svete a rovnako dnes aj na internete.

Ruletové systémy

Ale jednoznačne jednotkou, čo sa týka herných systémov, je hra ruleta. Jej výhoda spočíva v množstve a rôznorodosti stávok, ktoré hra umožňuje vsádzať. Pre systémy rulety sú najvhodnejšie stávky na farbu alebo párne / nepárne čísla, kde sa pravdepodobnosť výhry približuje k 50%. Asi vám hneď napadne ako prvý všetkým známy martingale systém, pri ktorom navyšujete stávku (dvojnásobok pôvodnej) až do momentu, pokým nevyhráte. Medzi hráčmi rulety (hlavne začiatočníkmi) nájdete mnoho takých, ktorí tomuto systému dávajú prednosť. I keď jeho princíp znie na prvé počutie dobre, stopercentne funguje iba v prípade, že máte nekonečný balík peňazí a hraná ruleta nemá obmedzenie na výšku stávok. No ruleta je úžasná v tom, že existuje nespočetné množstvo systémov a stratégií hry, ktoré je možné použiť. Čo hráč, to iné preferencie. Tak sa poďme pozrieť, čo všetko nám táto hra ponúka.

Aké ďalšie systémy rulety sú najviac obľúbené?

Jedným zo skutočne obľúbených systémov hrania rulety je Labouchere systém. Niekedy sa mu hovorí aj odškrtávací systém, pretože princípom je číselný rad a podľa výsledku hry sa do neho buď dopisuje číslo na jeho koniec, alebo z neho odškrtáva prvé a posledné číslo. Výhodou tohto systému je, že pri hre vám stačí iba 33% úspešnosť, aby ste sa nedostali do mínusu, čo robí z Labouchere najlepší systém na ruletu. Jeho veľkým fanúšikom bola aj spisovateľ a tvorca Jamesa Bonda, sir Ian Fleming. Vo voľnom čase bol vášnivým hráčom rulety a pri hraní v kasíne používal vždy iba tento systém.

Ďalším systémom je tzv. reverzný Labouchere systém. Preslávil ho Norman Leigh, ktorý so svojim tímom 12 hráčov v roku 1966 položil kasíno v Nice. Odvtedy mal Norman zakázaný vstup do všetkých kasín v celom Francúzsku. Škoda že už vtedy sa nedalo hrať online, cez internet. Určite by bol tento spôsob hry využil.

Potom je tu viacero hráčov, ktorí uprednostňujú skôr defenzívne systémy. Nejde im o rýchly nárast zisku, ale o to, aby sa čo najdlhšie zahrali s existujúcim rozpočtom. Medzi takéto systémy hry patrí napríklad systém d’Alembert.

Ďalšie spôsoby vyhrávania v rulete

Známy hráč rulety Gonzalo Garcia-Pelayo dlhú dobu analyzoval jednotlivé kolesá rulety v kamenných kasínach. Zapisovaním si výsledkov hry zistil, že každé koleso rulety má iné zákonitosti, a na niektorých kolesách niektoré čísla jednoducho padajú častejšie. 5% nevýhodu hráča v hre dokázal pretaviť na svoju 15% výhodu a vyhrával v kasínach po celom Španielsku a neskôr i v Las Vegas.

Dnes je značne diskutovaným systémom teória chaosu. O jej úspešnej implementácii do hazardných hier informoval aj Forbes. Túto teóriu si predstavíme zase nabudúce.

Overené kasína

DOXXbet

Ruleta v live kasíne: Nie

Vstupný bonus:

Licencia: Ministerstvo financií Slovenskej republiky

VSTUP do kasína

Tipsport

Ruleta v live kasíne: Nie

Vstupný bonus:

Licencia: Ministerstvo financií Slovenskej republiky

VSTUP do kasína

SYNOT TIP

SYNOT TIP kasíno získalo slovenskú licenciu v januári 2020 a hneď nato spustilo prvú várku svojich desiatich kasínových hier od EASIT a Synot Games. Žiaľ nastavené pravidlá nedovolili na začiatok spustiť viac hier, a tak je dočasne ruletová sekcia v SYNOT TIP kasíne obmedzená na jednu, no vynikajúcu hru - Roulette Platinum. Veríme, že už o mesiac bude hier viac.

Ruleta v live kasíne: Nie

Vstupný bonus:

Licencia: Ministerstvo financií Slovenskej republiky

VSTUP do kasína